روش های نصب پنل خورشیدی

روش های نصب پانل های فتوولتائیک

 1.  پنل با پایه نگهدارنده ثابت:
  در این روش ابتدا بهترین موقعیت قرارگیری پنل ها را مشخص نمود، در فضای باز  و دور از سایه
  در گام دوم باید جهت و زاویه نصب پانل ها را مشخص نمود، که معمولاً در کشور های نیم کره شمالی مانند کشور ما رو به جنوب و با زاویه مناسب در کشور ما بسته به منطقه جغرافیایی بین ۲۰ الی ۳۰ درجه است.
  در نهایت پایه ها را در مکان مورد نظر   در سمت و زاویه تعیین شده ثابت می نمایند. این روش ارزانترین روش نصب پنل خورشیدی می باشد.
 2.  پنل با پایه نگهدارنده متغییر:
  در این روش پس از انتخاب موقعیت مناسب (فضای باز و دور از سایه) برای نصب پانل ها از استراکچرهایی استفاده می شود که قابلیت تغییر زاویه از حدود ۱۰ تا ۶۵ درجه را داشته باشند و با توجه به تغییر زاویه خورشید در فصول متفاوت سال بهترین حالت قرار گیری پنل را مشخص نموده و زاویه قرارگیری پنل را در همان حالت قرار می دهیم. بازده این روش حدوداً تا ۲۰ درصد نسبت به روش ثابت بیشتر است.
 3. پایه های دنبال کننده خورشید:
  این روش خود به دو حالت یک بعدی (حرکت افقی از شرق به غرب) و دو بعدی (حرکت عمودی از پایین به بالا) تقسیم می شود که در هر زمان بهترین حالت قرارگیری پنل ها محاسبه شده و استراکچرها بسته به محور قابل تغییرشان بصورت اتوماتیک در بهترین موقعیت قرار می گیرند. بازده این روش بین ۱۵ الی ۳۰ درصد افزایش می یابد ولی قیمت پیاده سازی آن زیاد است و صرفه اقتصادی ندارد فقط در مکان ها و کاربردهایی که محدودیت فضا و وزن دارند استفاده می شوند

@vapayesh_solar

نوشتن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *