شرکت  SEWHA یکی از شرکت های پیشرو در تولید سیستم های کنترل اتوماسیون و اندازه گیری وزن در کره جنوبی می باشد.این شرکت در زمینه تولید و فروش لودسل sewha فعالیت می کند.لودسل نوعی حسگر ( سنسور ) برای اندازه گیری نیروهای مکانیکی ( کششی یا فشاری ) است که ولتاژی خطی متناسب با نیروی اعمالی تولید میکند.لودسل از یک هسته فلزی و تعدادی Strain gauge ( تنش سنج ) تشکیل شده است. این استرین گیج ها در مداری شبیه به پل وتسون قرار میگیرند و بواسطه آن ، تغییرات مقاومتی حاصل از تنش ها روی استرین گیج به ولتاژ تبدیل میشود. امروزه انواع مختلف لودسل با ظرفیت های متفاوت در ساخت ترازوها و باسکول های صنعتی و توزین مخازن کاربرد فراوان دارد. همچنین سیستم های اتوماتیک بر اساس اندازه گیری وزن مواد در کارخانجات مواد غذایی ، کارخانجات سیمان ، گچ ، بتن سازی ، خوراک دام ، پلانت های مواد شیمیای و ... همه از لودسل استفاده مینمایند .

لودسل های sewha در انواع مختلف کششی ، فشاری ، خمشی در ظرفیت ها و مدل ها و ابغاد متفاوت موجود میباشند .

SEWHA ( سوها ) اولین لودسل ساخته شده توسط تکنولوژی پیشرفته را در سال ۲۰۰۱ رونمایی کرد و توانست در همان سال مجوز تولید به صورت  انبوه را اخذ نماید . مدیریت شرکت SEWHA  پس از آن به منظور بهبود مستمر تصمیم به پیاه سازی سیستم مدیریت یکپارچه  ISO9001 گرفت و موفق به اخذ گواهینامه در سال ۲۰۰۲ گردید . همچنین شرکت SEWHA به منظور گسترش فعالیت خود در سطح بین المللی موفق به دریافت گواهینامه CE شده است . این شرکت در سال ۲۰۱۲ موفق به دریافت استاندارد OIML برای لودسل های مدل SB210 و SS300 شد .

همواره محصولات جدید این شرکت توسعه پیدا کرده است و به خاطر تنوع وزن ، این شرکت توانسته به عنوان یکی از شرکت های مطرح در زمینه توزین و اتوماسیون صنعتی در ایران می باشد .

یک سیستم توزین به طور کلی از لودسل ( سنسور اندازه گیری وزن ) و نمایشگر یا کنترلر وزن تشکیل شده است .

شرکت واپایش نمایندگی فروش لودسل SEWHA ( سوها ) را دارد.